Terepgyakorlat (KVO1025/ KVB1312) TEMATIKÁJA és KÖVETELMÉNYEI

2016/2017 I. félév

Terepgyakorlat (KVO1025/ KVB1312) gyakorlat

TEMATIKÁJA és KÖVETELMÉNYEI

 

Témakör

Megjegyzés

A gyakorlat célja, hogy a hallgató megismerje a természetvédelmi táborok munkájára jellemző szervezési, lebonyolítási, kutatási, oktatási, ismeretterjesztési feladatokat, személyesen vegyen részt azokban, tapasztalatokat szerezzen.

 

A gyakorlat külső helyszínen, a nyár során az ország különböző részein megrendezésre kerülő, az intézet által elismert, magas szakmai színvonalon működő, április-május során megadott listán szereplő Természetvédelmi, Környezetvédelmi kutató, ismeretterjesztő táborokban zajlik 1 hét időtartamban.

A felsorolt táborok szervezőinél be kell jelentkezni, azok munkájában részt venni csak a tábor, kutatás vagy felmérés vezetőjének jóváhagyásával lehet. A táborszervezőknél lehet a költségeket illetően további információkhoz jutni. A jelentkezéseket a táborszervezőinél kell mihamarabb megtenni, mert e táborok létszáma limitált és június elejére már helyhiány miatt sok esetben nincs mód a jelentkezés elfogadására.

Amennyiben más, az intézet által fel nem sorolt természetvédelmi táborban szeretné a gyakorlatot teljesíteni a hallgató, úgy a tervezett tábor alábbi adatait (Helye, ideje, táborvezető neve, elérhetősége, a tábor célja) meg kell küldeni a gyakorlatért felelős oktatónak, aki a megküldött információk alapján engedélyezheti a gyakorlat teljesítését az adott táborban.

A táborvezető a http://zeus.nyf.hu/~szept/kurzusok.htm honlapról letölthető Bírálati Lapon értékeli a hallgató munkáját.

 

A kurzus felvételére és értékelésére a sikeres tábori részvételt követő félévben kerül sor. 

A hallgató munkáját a gyakorlat vezető a táborvezető  Bírálati lapja alapján értékeli

Követelmények

A foglalkozásokon való részvétel előírásai:

kötelező

A félévi ellenőrzések követelményei:

A táborvezető által készített Bírálati lap alapján

A tantárgyhoz rendelt kredit:

2

Az érdemjegy kialakítás módja:

A táborvezető által készített személyre szóló Bírálati Lapon lévő értékelés alapján, amely a hallgató együttműködési, felkészültségi és az elvégzendő feladatok ellátásával kapcsolatos tevékenységét értékeli.

Ajánlott irodalom:

Barabás K, Breuer L, Deák J, Farkas A, Legány A, Magyar K, Nagy Á. (1993) KÖRNYEZET- ÉS TERMÉSZETVÉDELMI TÁBOROK TAPASZTALATAI, ÖTLETEK KEZDŐKNEK ÉS HALADÓKNAK. Alapítvány a Magyarországi Környezeti Nevelésért, Budapest.

Szakall J (2012) Táborozás - Hasznos tudnivalók táborszervezőknek. MARCZIBÁNYI TÉRI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, Budapest

Ajánlott weboldalak: