Környezettan BSc
A képzés célja olyan alkalmazott környezetkutatók képzése, akik korszerű természettudományos szemléletmódjuk, a nemzetközi kapcsolattartáshoz és a szakirodalom feldolgozásához szükséges idegen nyelvtudásuk, valamint matematikai, informatikai, kémiai, fizikai, földtudományi és biológiai ismereteik birtokában képesek a környezettudomány alkalmazott szintű művelésére.
Az alapfokozat birtokában az alkalmazott környezetkutatók alkalmasak:
-a környezettudományhoz kapcsolódó alap- és alkalmazott kutatói feladatok ellátására;
környezet- és természetvédelemmel foglalkozó szervezeteknél, kutató-fejlesztő intézeteknél, szakigazgatási szerveknél munkakörök betöltésére;
-a környezet- és természetvédelem az ipar, mezőgazdaság, erdőgazdaság, vízügy, egészségügy, települési önkormányzatoknál és civil szervezeteknél jelentkező környezettudományi szakképzettséget igénylő feladatok megoldására;
-a tanári szakirányt végzettek a környezeti tantárgyak, a természetvédelmi és környezetvédelmi oktatás előkészítésében, szervezésében, oktatási és nevelési segédanyagok készítésében való közreműködésre.
Képesek a környezetvédelmi hatósági ellenőrzéseket, állapotfelméréseket végző laboratóriumokban, akadémiai és ipari kutatóintézetekben, természetvédelmi, környezetvédelmi, agrokémiai, élelmiszeripari, növényvédelmi, minőségbiztosítási, vagy egészségügyi laboratóriumokban napi feladatok ellátására.
A képzés másik célja, hogy a hallgatókat felkészítse a megfelelő mesterképzésben való részvételre, ezáltal képesek legyenek a mester szintű oklevélért folytatott második ciklusú képzésben részt venni a környezettudomány, valamint más kapcsolódó hazai és európai mesterszakok keretében.
Fontos célunk, hogy a tehetséges és érdeklődő hallgatók számára minél jobb lehetőséget teremtsünk az MSc, illetve PhD képzéshez szükséges elméleti és gyakorlati tudás megszerzéséhez, hazai és nemzetközi partneri kapcsolatok révén is, amelyek a korábbi években is eredményesen segítették ez irányú erőfeszítéseinket. (Számos OTDK helyezés és különdíj, közös PhD témavezetés.)
A természetvédelmi monitorozó szakirány ugyanakkor módot ad arra, hogy a végzett hallgató operatívan tudjon bekapcsolódni az önkormányzatoknál, állami szervezeteknél és civil szervezeteknél folyó természetvédelmi munkába, mind a projektek előkészítése, mind azok megvalósítása során. Nagy igény mutatkozik az ilyen ismeretekkel rendelkező diplomás szakemberekre.
Erdei iskolai gyakorlat